Pielgrzymka w mediach

 • Wędrują ze śpiewem i modlitwą - 31.07.2011

  W niedzielę spod gorzowskiej Katedry na Jasną Górę wyruszyło ponad 200 pielgrzymów. Do przejścia mają 400 km.
 • "Pielgrzymi wyruszyli z Gorzowa" - Gazeta Lubuska

  W sobotę o 6.00 rano gorzowska katedra zatętniła życiem. Spotkali się w niej pielgrzymi. Po mszy świętej wyruszyli wszyscy, młodzi i starzy, księża, zakonnicy i zakonnice oraz służba liturgiczna. Już po raz XXVIII idą na Jasną Górę.
 • "Pielgrzymowanie: święty nawyk Polaków" - Gazeta Wyborcza

  W sobotę o poranku na Jasną Górę wyruszyli pielgrzymi z Gorzowa, w poniedziałek na szlak ruszą pątnicy z Zielonej Góry. Po kilkunastu dniach wędrówki wszyscy spotkają się pod Jasną Górą.

  Wierni z diecezji już po raz 28. pielgrzymują na Jasną Górę. Z Gorzowa idzie od soboty ok. 200 pielgrzymów w czterech grupach.

  - Nasze pielgrzymowanie grup gorzowskich tak naprawdę zaczęło się już w czwartek, gdy z Kostrzyna wyruszyła grupa tęczowa, od piątku idzie już grupa z Rzepina i ze Strzelec Krajeńskich, a od soboty również grupa z Międzyrzecza. W poniedziałek ruszają pielgrzymi z Sulechowa.Tak więc od trzeciego dnia pielgrzymki będzie razem 9 grup pątników - mówi ks. Andrzej Tomys, szef gorzowskiej pielgrzymki.

  - Wyruszamy z Gorzowa liczniejsi, bo jest wielu odprowadzających. Wiem, że wiele osób poświęca właśnie sobotę i niedzielę na wspólną drogę, bo dziś nie jest tak łatwo wziąć urlop. A potem dojedzie do nas część młodzieży z Woodstocku - dodaje.

   

 • "Wyruszyli w 13. dniową wędrówkę" - RMG 31.07.2009

  27. Piesza Pielgrzymka wyruszyła w drogę na Jasną Górą. Pielgrzymi rozpoczęli swoją wędrówkę od udziału we mszy świętej w Katedrze, którą celebrował biskup Stefan Regmunt. Uczestnicy wyruszyli przed godziną 8. w czterech grupach: akademickiej, biało-czerwonej, brązowej, biało-niebieskiej.

   

  autor: Sławomir Kucharczyk

 • "Wyruszyła XXVII gorzowska pielgrzymka" - Gazeta Lubuska 31.07.2009

  Przy biciu katedralnych dzwonów ponad 180 pątników wyruszyło o 8.00 w drogę do Matki Boskiej Częstochowskie. - Liczy się klimat, modlitwa i droga - mówili pielgrzymi.

   

  - To jest tworzenie wspólnoty, nie tylko religijnej ale i społecznej - tak określił pielgrzymkę biskup Stefan Regmunt. Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odprawił mszę dla pielgrzymów i odprowadził ich do granic miasta.

   

  (roch) Gazeta Lubuska 31.07.2009

 • "W drogę" - Radio Zachód 31.07.2009

  Z Gorzowa wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania w sumie ponad 400 kilometrów. Każdego dnia przejdą około 30 kilometrów, najdłuższy etap liczy aż 45 kilometrów i został zaplanowany na przedostatni dzień pielgrzymki.

   

  Autor: Agnieszka Dobosiewicz